חרדת ביצועים – הנבואה שמגשימה את עצמה

חרדת ביצועים – הנבואה שמגשימה את עצמה

מספר מילים 330

גברים רבים סובלים מחרדת ביצועים, סוג של חוסר ביטחון עצמי כלפי ביצועיהם המיניים. נכון, אנחנו לא מכירים שום גבר שאוהב להגיד ”תשמעו יש לי חרדת ביצועים“, וכאשר החברים מדברים תמיד כולם תותחים במיטה ואין להם שום בעיות. אבל האמת היא שהבעיה שכיחה מאוד, אך היא יכולה לבוא ברמות שונות.

לעתים ישנן חרדות ביצועים קשות, אשר אפילו מונעות מגברים לפתח קשר זוגי. הם פוחדים שלא יעמוד להם או שאולי הם יגמרו מהר. והדבר גורם להם לחרדות קשות אשר בסופו של דבר מגשימות את עצמן. יחסי מין צריכים להתבצע באווירה נעימה ורגועה – אך כאשר הגבר מביא איתו את החרדות, הן בעצם הסיבה לפגיעה בביצועים. וכך חרדת הביצועים הופעת להיות בעיה המתדלקת את עצמה.

בעיות שכאלו עשויות להתחיל בעקבות חוויה מינית לא טובה, או אולי מתוך רושם מוטעה שקיבלנו בנעורים מתוך צפייה בסרטי פורנו. וכאשר אנו רואים שאיננו מסוגלים להגיע לרמת הביצועים (המבוימת של סרטי הפורנו), הדבר מערער את הביטחון העצמי שלנו. במקרים קיצוניים, אמנם פחות שכיחים החרדה יכולה ממש להגיע לתסמינים של הזעה, קשיי נשימה וכו‘.

הטיפולים בחרדת ביצועים

אולי המילה המתאימה יותר היא התמודדות. לא תמיד הבעיה היא קיצונית, ובדרך כלל טכניקות של הרפיה יכולות לעזור. חשוב מאוד לדעת איך לשלוט בסטרס, ולאו דווקא סטרס הנובע מחרדת הביצועים. כולנו סובלים מסטרס בחיים המודרניים. זה לא טוב לבריאות שלנו, וזה מביא להפרשת קורטיזול הפוגע בביצועים המיניים. תרגילי נשימות, יוגה ופעילות גופנית רק יעשו לכם טוב.

אבל כל אלו לא נוגעים ישירות בבעיה של חרדת ביצועים. בשביל להתמודד עם הבעיה חשוב שתהיה לכם פרטנרית שמבינה ומסייעת לכם להתמודד עם הבעיה, ולרכוש את הביטחון הנדרש. אם יש לכם בת זוג אוהבת ומבינה שאתם יכולים לדבר איתה, אפשר לעבוד על זה ביחד. אך לא בכל מקרה זהו המצב, בוודאי לא עבור רווקים המקיימים יחסי מין עם בחורות מזדמנות.

מקרים קיצוניים יותר נזקקים לעזרתם של אנשי מקצוע. ישנם פסיכולוגים ומטפלים מיניים, ואנו בטוחים שהם עושים עבודה טובה. אך יש לזכור כי בעיות חרדת ביצועים אינן נפתרות בפגישה אחת, וכמו כל טיפול פסיכולוגי מדובר בדרך ארוכה. ויש לציין שגם יקרה. וכמובן שיש כאלו שמתמודדים עם הבעיה באמצעות ביקור בדירות דיסקרטיות בבת ים. 

בלוג סקס latelinenews.com מאמרים נוספים

בת ים ישראל – עיר נופש פופולרית

בת ים היא עיר נופש פופולרית על חוף הים של ישראל, המושכת אליה נופשים בזכות חופים נקיים, בחורות יפות (לרוב ממוצא אוקראיני ורוסי), תשתיות תיירותיות מעולות ומבחר גדול של מלונות, דירות ואכסניות. העיר ממוקמת דרומית…

בת ים ישראל – עיר נופש פופולרית

כמה אנקדוטות על הרגלי הצפייה בפורנו

היכן הכי הרבה מבוגרים צופים בפורנו, והיכן יש יותר נשים שצופות בפורנו מגברים? מי היא שחקנית הפורנו הכי פופולרית ואיפה אוהבים סרטים של טרנסג‘נדרים? אם חשבתם שאלו הן שאלות שאין להן מענה, דווקא יש. מידי…

כמה אנקדוטות על הרגלי הצפייה בפורנו

צעצועי מין מפלדה רפואית

איננו צריכים לספר לכם מהם צעצועי מין. אתם בוודאי מכירים את הסוגים השונים, גם אם אינכם שולטים בכל הטרנדים. ובוודאי השתמשתם בהם כאשר אוננתם לבד, כאשר ביליתם עם בת הזוג ואפילו בדירות דיסקרטיות בחיפה. ואתם…

צעצועי מין מפלדה רפואית