איך לדבר עם הילדים על סקס

איך לדבר עם הילדים על סקס

מספר מילים 264

כהורים, כולנו רוצים את הטוב ביותר עבור ילדינו. אנחנו אוהבים להיות חלק מחייהם ולראות אותם גדלים וחוקרים את עולמם. עם זאת, נושא המין הוא נושא שרבים מאיתנו מתקשים להעלות עם ילדינו, במיוחד כשהם עדיין לא מבוגרים.

אבל לדבר עם הילדים שלנו על מין ומיניות זה כל כך חשוב. חשוב ליצור שיח בטוח ופתוח על נושאים אלה, ולהבטיח שילדינו ירגישו בנוח לשאול שאלות ולהביע את מחשבותיהם וסקרנותם.

למרבה המזל, יש כמה אסטרטגיות פשוטות שאנחנו יכולים להשתמש בהן כדי להפוך את השיחה הזו לקצת יותר קלה.

1. היו פתוחים וכנים  – תנו לילדיכם לדעת שאתם זמינים לענות על שאלותיהם, לא משנה מה הם. קדמו אווירה של פתיחות, כך שהם לא ירגישו צורך להסתיר מכם את מחשבותיהם או רגשותיהם.

2. שמרו על התאמה לגיל –  הקפידו לדבר על נושאים הרלוונטיים לגיל הילד ולשלב שלו. אל תנסו לענות על שאלות שהם עדיין לא מוכנים לשאול, ואל תחששו לומר שאתם לא יודעים תשובה מסוימת. מן הסתם אתם רוצים להתמקד בנושאים של בריאות, בטיחות וחינוך ערכי. לכן את השיחות על נערות ליווי בחולון תשמרו לגיל קצת יותר מאוחר…

3. הכירו ברגשות שלכם לגבי מין –  שיתוף החוויות והחקירות שלכם יכול לעזור לילדיכם להבין ששיחות מסוג זה יכולות להיות בריאות ופתוחות. חשוב לדבר על הערכים והאמונות שלכם כדי שילדיכם יבינו את הגבולות שהצבתם.

4. הקשיבו – אפשרו לילדיכם לבטא את עצמם ללא שיפוטיות. הקפד להקשיב לשאלות ולמאבקים שלהם מבלי לנסות לפתור את הבעיה עבורם באופן אוטומטי.

שיחה עם ילדינו על מין ומיניות יכולה להיות שיחה קשה, אך היא יכולה גם להיות הזדמנות חשובה עבורנו לבנות אמון ואמפתיה. עם סבלנות ותקשורת פתוחה, אנו יכולים להבטיח שילדינו ירגישו בנוח לדון בנושאים חשובים אלה.

בלוג סקס latelinenews.com מאמרים נוספים

תפקוד לקוי של זיקפה: כל מה שאתה צריך לדעת על טיפול וריפוי ED

תפקוד לקוי של זיקפה, או ED, הוא מצב שכיח בקרב גברים הגורם לקושי להשיג ולשמור על זקפה. זה נגרם בדרך כלל על ידי גורמים פיזיים, פסיכולוגיים, או אורח חיים, וזה יכול להיות נושא מביך מאוד…

תפקוד לקוי של זיקפה: כל מה שאתה צריך לדעת על טיפול וריפוי ED

טנטרה: תרגול עתיק של טרנספורמציה רוחנית

טנטרה היא מנהג עתיק שמקורו ככל הנראה בהודו. זהו תרגול רוחני של הרחבת המודעות והמודעות באמצעות מדיטציה, תנועות פיזיות ומיינדפולנס. הטנטרה תוארה כדרך להארה ולחוויה של חיבור עמוק יותר לאלוהי שבתוכנו. היא קיימת בצורות ובפרקטיקות…

טנטרה: תרגול עתיק של טרנספורמציה רוחנית

לגלות את בת ים: פנינה נסתרת של ישראל

בת ים, הממוקמת דרומית לתל אביב, היא אחת מאבני החן המוערכות ביותר בישראל. לעתים קרובות מתעלמים ממנה לטובת בת דודתה הגדולה יותר, והיא מציעה שילוב אקלקטי של תרבות, אטרקציות ויופי טבעי שזיכה אותה בכינוי 'הריביירה…

לגלות את בת ים: פנינה נסתרת של ישראל